top of page

Kariyer

Topluluk Yöneticisi

Lokasyon: Bursa
İstihdam Türü: Sözleşmeli

Sorumluluklarınız

Topluluk Yöneticisi olarak, çevrimiçi bir kullanıcı veya müşteri topluluğunu yönetmekten ve onlarla etkileşim kurmaktan sorumlu olacaksınız. Sorumluluklarınız arasında içerik oluşturmak ve düzenlemek, kullanıcı sorularına ve yorumlarına yanıt vermek, sosyal medya metriklerini izlemek ve analiz etmek ve pazarlama ve iletişim stratejileri geliştirmek ve uygulamak için şirket içi ekiplerle işbirliği yapmak yer alacaktır.

Ayrıca, etkili kullanıcıları belirlemek ve onlarla etkileşim kurmak, topluluk üyeleriyle ilişkiler kurmak ve geliştirmek ve markanın savunucusu olarak hareket etmekten de sorumlu olacaksınız. Bu rolde başarılı olmak için mükemmel iletişim ve kişilerarası becerilere, sosyal medya yönetiminde deneyime ve topluluklar oluşturma ve geliştirme tutkusuna sahip olmalısınız. 

Aranan Nitelikler

Topluluk Yöneticisi rolünde değerlendirilmek için adayların pazarlama, iletişim veya halkla ilişkiler gibi ilgili bir alanda lisans derecesine sahip olmaları gerekir. Topluluk yönetimi, sosyal medya veya müşteri hizmetleri alanlarında ilgili iş deneyimi de gereklidir.

Güçlü iletişim ve kişilerarası becerilerin yanı sıra ilgi çekici içerik oluşturma ve çeşitli sosyal medya platformlarında kullanıcılarla etkili bir şekilde etkileşim kurma becerisi de gereklidir. Adaylar ayrıca veri odaklı olmalı ve karar verme sürecini bilgilendirmek ve performansı artırmak için sosyal medya metriklerini izleme ve analiz etme deneyimine sahip olmalıdır.

Topluluklar oluşturma ve besleme ve etkileyicileri belirleme ve onlarla etkileşim kurma tutkusu bir zorunluluktur. Son olarak, adaylar son derece organize olmalı, kendi kendini motive edebilmeli ve bir ekibin parçası olarak bağımsız ve işbirliği içinde çalışabilmelidir.

bottom of page